Vrátný

Jak nahrát digit.televizi na starší video

Dostal jsem se do problému. Mám signál v antenách v panelovém domě analog i digit. Na mojí již novější televizi přijmu analog i digital. Jenže vlastním starší přístroj videorekorder NV-FJ712, který při proladění načte pouze analog. signály. Tento přístroj je velmi kvalitní a vypisuje z pásku nahrané pořady. Nechtěl bych ho hodit do sběru. Co s tím udělat abych mohl nahrát na video i novější vysilače, které jsou v okolí v digitu. Běžný Setobox nemohu použít protože televize signál bere a ze setoboxu jde digital. Mě jde ale o nahrání programu vysilačů, které jsou již pouze v digitu a tento signál mi videorekorder nevezme.

Odpovědi
Hykam

Přes ten settopbox, vložíte jej mezi videorekordér a anténu tzn
Anténa (koaxiál) (Scart / cinch) (Scart / cinch) TV

Problém je, pokud má ten videorecordér na scartu pouze výstup, ale prodávají i settopboxy, který mají koaxiální výstup. Potom by jste settopbox a videorekordér propojil koaxiálem.
Doplňuji:
Jenom nevím, jestli by nebylo vhodnější se poohlédnout po nějakém DVD recordéru, cenově začínají zhruba od nějakých 4500kč, kvalita a komfort obsluhy je někde jinde než na videorec.

cochee

Což o to, nahrát problém nebude po spojení STB s VR kabelem, nejspíše SCARTovým – ale oříšek je využít ten časový spínač, to asi nepůjde jen tak. Jeden můj VR má zdířku, na které se připojí speciální udělátko, v podstatě infračervená LEDka s trochou elektroniky a kouskem kabelu. A funguje to tak, že naprogramuju VR na nahrávání a to udělátko v menu aktivuju a nasměruju na satelitní receiver (pro něj to je dělané). A ono v okamžik spuštění nahrávání na ten satelit blikne a spustí jej, takže má funkci v podstatě časově spouštěného dálkového ovládání. Ovšem ten VR je značky JVC, takže ho asi na svém Pana mít nebudete, takže to jen pro ilustraci.