kefud

Jak naformátovat externí disk?

Koupil jsem set-top box ALMA 2800 a externí disk pro nahrávání TV pořadů. V menu set-top box se nabízí formátování PVR1, NTFS a FAT32. Nevím co zkratky znamenají i jaký je mezi nimi rozdíl, z návodu to není zřejmé. Tedy se ptám před nahráváním, kterou operaci a proč zvolit pro naformátování dis­ku?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud návod neříká nic lepšího, asi bych zkusil NTFS (dovoluje delší soubory než FAT32). Pokud chceš mít kompatibilitu se starším zařízením (např. Pc se staršími win), nebo s jinými systémy asi bych volil FAT32 (ale zkontroluj si co Ti to bude dělat třeba u záznamu delších pořadů – zda pořad správně rozdělí na díly apod). PVR1 vůbec neznám, zkusil bych pokud s ostatními budou nějaké potíže. Pravděpodobně se Ti ten disk nepodaří připojit k ničemu jinému.

Další odpovědi
led

Pri novších operačných systémoch na súčasných počítačov doporučujem použiť NFTS.
Pozor, veľakrát disk formátovaný TV boxom nie je možné použiť v počítačoch. Je to použitým operačným systémom. Setbox používa prevažne Linux, alebo Android, prípadne vlastný systém. Pozrite si manuál.

Dochy

led: „nie je možné použiť v počítačoch“ – to je právě tím formátováním, pravděpodobně by k tomu vedlo to „PVR1“. U těch ostatních dvou by to počítače měli zvládnout (pokud ten STB nemá nějakou vlastní variantu NTFS či FAT)