Pokročilý

Jak na ztvrdlý štětec ?

Koupil jsem si štětec určený speciálně pro lazurovací laky. Byl poměrně drahý. Po prvním použití jsem ho pečlivě umyl v určeném ředidle, přesto se mi štětiny částečně slepily a štětec už nevykazuje tak dobré vlastnosti jako nový. Zdá se mi, že i u ostatních štětců je to podobné. Dají se štětce umýt, tak aby vydržely co nejdéle neslepené a měkké? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zkus ho nechat pár dní namočený v C6000, občas ho vytři hadrem, jestli se barva uvolní. Štětec se musí po vyprání v ředidle ještě umýt mýdlem. Problém je, že cena ředidla potřebného na důkladné vyprání je dneska srovnatelná s cenou levnějšího štětce.

Další odpovědi:

tuhle otázku jsem řešila hodněkrát a poradím jedno:když je štětec ztvrdlý,radši si koupím nový protože ty dnešní výrobky jsou fakt strašný..ale ještě můžeš zkusit ho namočit do vody a potom zkusit umýt jarem snad to pomůže.

Bronzový

Ano, tak jak píše natushka. Po malování štětec omyju ředidem a pak ho napustím dostatečným množstvím mydlinek a pak už nestvrdne.

Stříbrný

podle mě se vypltí koupit novej obyčejnej stojí (podle velikosti)cca 25-80 kč .A pokud je ten starej hodně zatrvdlej tak ho stejně nikdy kloudně neumeješ

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.