Benelux

Jak na opravu odpadlé části stropu v samostatné garáži s pochozí terasou?

Jak na opravu odpadlé části stropu v samostatné garáži s pochozí terasou? V samostatné garáži jsou stropy z „miako“ a vrstva betonu, na které je tekutá ipa a mrazuvzdorná dlažba. V garáži odpadla spodní část stropu asi dva m2.
Doplňuji:
Strop je z „miako“ na tom beton, tekutá ipa a dlažba. Odpadly ty hurdisky zespodu. Benelux

Odpovědi
anonym

A odpadlo co??
Omítka? Miako (hurdy)?
Ten popis musíš ´vylepšit´ (případně doplň o foto – ulož je někde na webu a sem vlož odkaz).

mosoj

Rozdělej řídkou cementovou maltu ( hodně cementu) a šprycni ty hurdisky. nech zatvrdnout a potom nahoď klasickou maltou. Raději mastnější ( více vápna).
Doplňuji:
Klidně by to šlo také vystěrkovat natahovací maltou . Záleží jak je silná ta zbylá stará omítka. Nakonec vyštukovat.

Benelux

pro „mowla“: Strop je z „miako“, seshora pak beton s dráty, tekutá ipa a dlažba, to zatím drží. Ale zespod vypadaly ty hurdisky. Foto neumím vložit. Benelux

mosoj

Jo takto. V tom případě jsi přišel o část nosného stropu !!!! ať už to jsou hurdisky nebo miako vložky. Dva metry je velká plocha.
Nevidím žádný jiný způsob než strop v tom místě vybourat a vyrobit nový nosný strop ( třeba podšalováním a vybetonováním s kari sítí – nebo vložit nové nosné vložky a znovu zabetonovat.). Na hurdiskách je pouze beton bez výztuže a ten nosný být nemůže.

anonym

Pokud je toho betonu dost, aby byl nosný, vypadlé hurdy až tak nevadí…
Horší je, jak se domnívám, že „miako“ je součástí nosné konstrukce (a že je ´potřeba´).
Takto ´na dálku´ soudím, že se někde něco … – a bude potřeba udělat střechu (i terasu) novou (znovu) – každopádně doporučuju, aby se na to kouknul dodavatel (na stavební práce je záruka 5 let) a nebo jiný odborník – v tomto si nedovolím poradit.