Jak na neplatiče, dluží a nesplácí…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda někdo nevíte jak bych měla postupovat na koho se obrátit popř.zda je to vůbec možné. Půjčila jsem větší částku peněz (mám na to směnku splatnou asi za 3roky), a dále jsem ručila. Dotyčný, ale úvěr vesměs nesplácí a ani mě se k vracení částky nemá. Přitom má plat okolo 24tisíc. Má ještě jiné půjčky vesměs také nic z toho nehradí úplně. Jak ho donutit aby splácel aspoň tu půjčku, jde si zažádat o exekuci na jeho plat když jsem jen fyzická osoba nebaví mě to platit za něj, když on k tomu své prostředky má. Chtěla sem po bance zbavení ručitelství prý to nejde. Jak se v takovém případě bránit a nedoplácet na takového vydřiducha. děkuji

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Pokud je směnka splatná za 3 roky, pak můžete dluh chtít až za 3 roky. Jiná věc ovšem je, pokud máte ještě jiné doklady, nějakou smlouvu a podobně. Pak by mělo stačit několik upomínek a můžete se obrátit na soud. Pokud soud uzná váši pohledávku oprávněnou, obraťte se na exekutora.
Samozřejmě, že nelze zbavit se ručitelství, k čemu by pak jinak bylo? Ale hradíte-li něco za dlužníka jako ručitel, pak se samozřejmě jedná o vymahatelnou částku. Pokdu nesplácí ještě další dluhy, tak něco dělejte, ať pak nejste poslední na řadě 🙂

Další odpovědi
LEONEK

Dobrý den škoda že jsem Vás nepotkal dřív tak moc sháním půjčku na směnku jsem zaměstnaný a mám smlouvu na dobu neurčitou jen si nemůžu vzít z banky jsem v registru kvůli prkotině sháním peníze na vánoce pokud by jste se náhodou chtěla ozvat zde mám email- godofwar33@seznam.cz děkuji s pozdravem Leo

kobyla

Dobrý den. Napište mi na vikovajirina@seznam.cz. Pomohu Vám. Svou odměnu si vyberu od dlužníka. Děkuji