doney gal

Jak můžou v Praze přežít důchodci?

Je mi záhadou, jak můžou v Praze přežít důchodci. Když je důchod 10 tisíc a nájem třeba 12 tisíc, tak mi vychází, že důchodci musí žebrat a spát v kontejnerech.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak to asi nebydlí v nájmu, ale ve vlastním. To jsou pak náklady na bydlení v malém bytě třeba i 3000,–/měs.

Další odpovědi
anonym

v nájmu nebydlí, protože kdyby tam bydlel, tak jak píšeš, tak by ho logicky nezaplatil z důchodu. pokud má svůj byt, tak mu víc než půlka zbude. pokud už jsou dva, tak se to táhne lépe. v devadesátých letech města odprodávala mraky bytů za pár desítek tisíc a kdo nekoupil, prohloupil, takže většina koupila. naopak třeba takový dům seniorů tu v Praze stojí 20 tisíc, takže se deset táců doplácí.

marci1

Mají nárok na příspěvek na bydlení. Škoda jen, že ho málo využívají. Když některému důchodci vysvětluji, že má nárok na příspěvek na bydlení, tak mi odpoví, že se stydí a je jim trapné si o něj požádat. Že o to žádají jen nepřizpůsobiví občané. Ale už jsem jich několik přesvědčila a jsou rádi. 🙂

anonym

Důchody jsou v Praze větší, takže neprůměruj. Jak píše boreczech, pokud jsou dva, jde to snáze, ale co když potom jeden odejde…?

lexx

průměr důchod souhlas, ale odkud poznatek nájem 12t ? podívej, jsem starší VŠ technik-ekonom v produktivním věku, pracuji na podřadné pozici (jiná není) dlouho nezaměstnán ale těch 10 000 Kč/měs. čistého nemám, naštěstí, nežiju v Praze…

GM

Lexx – nechápu, proč se zde neustále ztrapňuješ a naříkáš a poukazuješ na svůj nízký příjem, podřadné zaměstnání a vysokoškolské vzdělání – koho to zajímá, každý má svých starostí dost, potřebuješ se litovat nebo vzbuzovat v ostatních lidech lítost? Jak si kdo ustele, tak si taky lehne. Vzmuž se, spolkni hrdost na svou vysokou školu a běž pracovat třeba do fabriky za 2× tolik než ti platí! Potom už nebudeš mít chuť ani sílu se litovat a budeš rád, že jsi rád.Takových VŠ k ničemu (abych se slušně vyjádřila) je jako máku.

Kepler

Marci: já myslel, že příspěvek na bydlení dává úřad práce a týká se to jenom těch co jsou na sociálce? Nebo se pletu?