Jamajka

Jak mohu svému psovi zabránit v okusování tlapek?

Nedávno jsme byli u veterináře s tím, že se náš pes pořád drbe. Dozvěděli jsme se, že má alergii na kuřecí maso. Pravidelně jsme byli na injekcích, chvíli bral nějaké léky a doteď nedostává nic, než suché granule. Teď si ale okusuje tlapky (polštářky a mezi prsty) a bojím se, že za nedlouho zajde až do krve. Kouše se pořád, jako by přestával snad jen tehdy, kdy spí nebo je venku. Co s tím mohu dělat? Mohu mu popřípadě tlapky namazat něčím, co ho bude odpuzovat?

Nejlepší odpověď
ratava

Náš pes si tlapy okusuje taky. Sice ne pořád a nijak urputně… Já měla za to, že si tak čistí „bordel“, co nabere venku… Přeci jen chodí „bos“…
Ale jestli to berete jako pozůstatek alergie, koukněte se, co granule obsahují, z čeho jsou vyrobené. Ono to kuřecí maso je skoro všude…
Je-li ono kousání opravdu extrémní, navštivte veterináře znova… může jít o jiný (nejen) kožní problém…

Další odpovědi
BANAN93

bohužel to pro psa bude potupné ,ale sežeňte mu tu „lampičku“ :D

baryyk500

Zkuste se mu podivat mezi polštářky a okolí kde si to kouse.Je možné ze si někde venku něco zapíchnul např. střep. Náš pes to taky dělal a pak jsme zjistily ze si venku našlápl střep mezi polštářky.

jirka F

Pokud si je okusuje najemno aby se třeba podrbal nebo si to tam vyčistil tak to je ok něco jiného už je když si to okusuje naostro to už je potřeba nějaká mast a to ti poradí hlavně veterinář.