kocickaaa

Jak mám poznat kde se píší neurčité členy- Is it your book? .Is that a new pen?That is Tom. moc nerozumím kde „a“ pouzit

Nejlepší odpověď
quentos

Těch pravidel je mraky, ale aspoň ta základní: užívá se před podstatnými jmény, o nichž se mluví poprvé (neurčitý člen lze pracovně přeložit jako „nějaký“ – celkem to odpovídá, moc toho o nich nevíme). Je-li před nimi přídavné jméno (jako u toho new pen), klademe ho až před to přídavné jméno, jako jste to udělala.
NEpoužívá se před

  • vlastními jmény (např. Tom)
  • množným číslem
  • přivlastňovacími zájmeny (your pen), protože tím, že je to např. vaše, už toho o věci víme dost :{)>

ke všem uvedeným existují výjimky (např. samostatná přivlastňovací zájmena), ale tím Vám nebudu motat hlavu…