Novota

Jak má vypadat námitka proti opatření obecné povahy?

Dobrý den, uvažuji o podání námitky proti návrhu opatření obecné povahy, ale netuším, jaké náležitosti má námitka obsahovat, aby byla vůbec úřadem přijata a aby bylo námitce, pokud možno, vyhověno. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Podle § 172 správního řádu musejí být námitky písemné a odůvodněné.

Pro jistotu bych počítal s tím, že by taková námitka měla splňovat i obecné náležitosti podání ve správním řízení podle § 37 správního řádu. (Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje. Fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování podle § 19 odst. 4. V podání souvisejícím s její podnikatelskou činností uvede fyzická osoba jméno a příjmení, popřípadě dodatek odlišující osobu podnikatele nebo druh podnikání vztahující se k této osobě nebo jí provozovanému druhu podnikání, identifikační číslo osob a adresu zapsanou v obchodním rejstříku nebo jiné zákonem upravené evidenci jako místo podnikání, popřípadě jinou adresu pro doručování. Právnická osoba uvede v podání svůj název nebo obchodní firmu, identifikační číslo osob nebo obdobný údaj a adresu sídla, popřípadě jinou adresu pro doručování. Podání musí obsahovat označení správního orgánu, jemuž je určeno, další náležitosti, které stanoví zákon, a podpis osoby, která je činí.)