Avatar uživatele
mosoj

Jak léčit svrab u kočky .

Samozřejmě že se zeptám veterináře, ale jedná se o kocourka bezdomovce, kterého už více jak rok pravidelně krmím. Kolem ucha měl bolest, kterou jsem mu zahojil práškovým framykoinem. Bolest ale byla od škrábání.
Nyní jsem si všiml že má kolem ucha zanedbaný svrab ( lidově prašivinu).
Máte s tím někdo zkušenosti. Něco by se mělo dát koupit v lékárně, podobně jako pipeta na klíšťata a blechy.
Doplňuji:
Děkuji.

Já vím, koukal jsem se na to. 3X nějaký přípravek ( teď si nemohu vzpomenout) 800 Kč. Čert to vzal . Klidně to do toho vrazím. Ale chtěl bych mu to aplikovat sám se ženou. Když ho odchytnu a strčím do přepravky, bude mít veliký stres. On ke mně sice jde i se nechá pohladit, ale je velice nedůvěřivý. On toho v životě asi moc pěkného nezažil.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym, Damiana, anonym před 3959 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

V lékárně Ti doporučí nějaké prostředky na kočku, většinou formou spot-on.
Otázkou je, jestli se jedná skutečně o svrab.
Začala bych v té lékárně, mělo by stačit takové opatření, většinou tyto prostředky působí na více druhů vnějších parazitů, když to v lékářně vysvětlíš, tak něco doporučí.
Jsou i jiné možnosti, ale do toho u „bezdomáčka“ nebudeš chtít investovat čas, a finance.
Je stejně chválihodné, že máš o něj starost a péči. 🙂

Doplňuji:
promiňte: chvályhodné!!!

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

No, teda nevím, zda je to rozumné léčit takto toulavou kočku.. zvlášť, když máš doma svého kocoura! Předpokládejme, že to bude svrab a ty s tím nemocným zvířetem manipuluješ. Pak lze zcela logicky očekávat, že svrab budeš mít i vlastí. Na kocourovi, v bytě..
Nic bych zatím nekupoval, poradil se s vetem. Pokud vím, na svrab se kočkám nejčastěji aplikuje účinný preparát injekčně. A je to skutečně spolehlivé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nonnel

Bude se vám to zdát divné, ale stačí rozdrcená síra na jemný prášek a vetřít mu ji do srsti. To je starý recept.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tobbynka

Doporučují Stronghold, ale prodává se jen u veterinářů. Náš veterinář nám tento spot-on prodal za 300,–Kč…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Bohemica : Já si myslím že to nějaká forma svrabu je. Bohužel je silně zanedbaná a vypadá to že je to i infikované i plísní. Já jsem nejdříve myslel že je tam nějaké zranění a tak jsem na to šel tím framykoinem. To se bezvadně hojí, ale on si to za chvilku rozškrábe opět. Teprve v poslední době jsem si všiml fleku u ucha . Děkuji a poradím se s veterinářem. Stejně tam musím se svým kocourem.

před 3959 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Asi je to nejrozumější. Může být, že kocourovi udělá vet seškrab a koukne pod mikroskop co je to za potvory. Jestli ale kocourek žije bůhví jak a bůhví kde, tak snadno má takové potíže.
Dej vědět, jak to dopadlo!

před 3959 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek