Agnes

Čím kočičky předou?

Prosím Vás, není mi jasné, jak kočka přede, jako čím? Má snad na hlasivkách něco navíc nebo jak to je?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Předení je v každém případě fascinující metodou komunikace,ale přestože je snadno poznáme,stále ještě nevíme,jak přesně vzniká.Odborníci je nejčastěji vysvětlují tak,že vzniká vibrací nepravých hlasivek,což jsou dva přehyby membrány umístěné za pravými hlasivkami v hrtanu.Někteří však s touto teorií nesouhlasí a tvrdí,že předení vytvářejí fázově posunuté stahy hrtanu a bránice.Třetí teorie hovoří o turbulenci v krevním oběhu hlavní cévy- duté žíly,kterou se vrací krev k srdci.

Další odpovědi
panenka

KOČKY PŘEDOU DVĚMA ZCELA ODLIŠNÝMI ZPŮSOBY.JEDNÍM VYJADŘUJÍ POHODU A DRUHÝM NAOPAK NALÉHAVOU POTŘEBU.JAK PŘEDOU KOČKY? PRODUKUJÍ VRNĚNÍ PROSTŘEDNICTVÍM PŘERUŠOVANÉHO STAHOVÁNÍ HRTANOVÝCH A BRÁNIČNÍCH SVALŮ.PŘEDOU JAK PŘI VDECHU TAK I PŘI VÝDECHU

Lingua

Průduškami, proto když si poslechnete kočku tak je to slyšet hlavně na hrudníku a břiše.