Saurus

Jak jíst makarony?

Doteď jsem na to nepřišla. Namotat je na vidličku se mi nedaří, pokrájet a jíst lžičkou – to asi nebude ten správný způsob. Jak tedy? Jak si s nimi poradíte vy? A jak je to správně? A když už jsme u toho, k čemu se makarony hodí? Poradíte někdo recept? Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
fcoop

My Italové je jíme pomocí vidličky a lžíce.
Nemá smysl to zkoušet podrobně vysvětlovat,zkuste to,a během 2–3 soust na to přijdete.
Vtip je v tom,že si na! lžíci rolujete těstoviny vidličkou.

Další odpovědi
hanulka11

pokud jsou správně uvařené jdou jíst dobře vidličkou , nebo je můžeš překrojit a napichovat vidličkou /jistěže ne po jedné/ a příprava můžeš je podávat zapečené s mletým masem sýrem zeleninou nebo s různými omáčkami

terry

Ráda bych viděla v praxi fcoop.
My je jíme už málo. Špagety častěji.
Makarony vidličkou překrojíme a napichujeme. Jíme s tím samým, jako špagety. Nejčastěji omáčka s mletým masem.

venkovan

Na makoróny je potřeba speciální příbor. Jsou to dvě špejle. jedna se špičkou, druhá asi s 5 mm silným koncem. Špičatou špejli stršíte do jednodo konce makaronu, druhou se silnějším koncep do makaronů nacpete omáčku, a další přílohy a šupky do pusy.
Je to vynikající dientní jídlo, než sníte 7 makarón. Vše vystydne a musí se vše dát přihřát a nebo dát k recyklaci..

jaza

Je hodně způsobů, jak makaróny jíst. Ve střední Evropě se většinou stejně jako špagety napichují na vidličku, pod svitek se podloží lžíce. K makarónům jsou nejlepší omáčky, na případné zapékání zase špagety. Omáčky si dělám sama, např. kuřecí nebo vepřové maso na nudličky nebo kousky s kořením na špagety, pepř a sůl, orestuji, přidám rajský protlak, trochu kečupu, sladký nebo ostrý, zahušťuji výhradně maizenou nebo brambor. škrobem. Nebo omáčku sýrovou, česnekovou, nebo připravím zeleninovou směs. Těch možností je spousta.