Ignác

Jak je zajistěná právní povinnost prodat zboží (jidlo) neoblíbeným lidem ?

V naší společnosti je možnost obchodníka odmítnout prodat své zboží bez udaní důvodu pokud vím, například stánkař nemusí prodat věc zakazníkovi pokud nechce.
Tak bych se chtel zeptat, jak je v našem právním systému ošetřená možnost, že například na odlehlé vesnici by všichni majitelé obchůdků s jídlem odmítly prodat velmi nenáviděnému člověku jídlo a ten by zemřel hlady. Zajimalo by mě jak to zákony řeší.
Inspirace filmem: Hunt
Doplňuji:
Vím že se něco takového nejspíš v dnešní době už nestane, ale zajimá mě to čistě teoreticky a z pravního hlediska

Nejlepší odpověď
Drap

Na odlehlé vesnici už byl dávno obchod zrušen a pokud tam přece jenom zůstal, tak obchodník rád prodá každému cokoliv, aby nezemřel hlady sám.