Jak je to se závěrečnými titulky některých filmových společností ?

V závěru některých filmů běží titulky snad 3–5 minut! Vyžadují tyto společnosti, aby v dané zemi, kde je film uváděn, byly na závěr filmů promítány? U některých filmů je End, Fine, … a pak už nic!

Odpovědi
iceT

Pokud je to jen 3 až 5 minut,tak se to dá vydržet,ale jsou i 15 minutové.Možná to bude tím,že v některých filmech jsou titulky na začátku.

led

Veľa záleží od zmluvy s účinkujúcimi, produkcie, sponzorov a režiséra. Zámerne režiséra až na koniec, pretože aj vo filme panujú peniaze.
Je to „výplatná listina“, špecialita amerických filmov, kde je napísaná aj pracovníčka toaletného štúdia (WC) je doklad pre daňový úrad USA, aby nik nemohol zatajiť daň z príjmu.
V skutočnosti, je to bežné aj v iných odvetvia kultúry, nie síce priamo vymenovávať, ale započítať do počtu účinkujúcich napríklad aj šoféra autobusu. Množstvo účinkujúcich je asi dôležité číslo pre určenie kvality filmu, divadla, koncertu…

Doplňuji:
…distribučné spoločnosti sa riadia zmluvami o distribúcii, nie o úpravách filmu.
Nikto z nich vám priamo nepovie, kde sú ich hranice pri distribúcii. Na prípadné úpravy musia mať súhlas vlastníka filmových práv.

Jikra

Pochybuju, že ti tady někdo fundovaně odpoví. Obrať se na nějakou distribuční společnost, ty o tom něco vědí. Určitě to mají ve smlouvách nějak ošetřeno.

Kelt

Každý, kdo se na filmu podílel, má právo být uvedený u těchto titulků. V pohádkách jsou ti například řidiči, ti co pracovali se zvířaty atd.