Putin

Jak je to se zákonem ohledně koupi historicky rekonstrukčních vě­cí?

Zdravím, chtěl bych začít s tzv. „Historical reenactment“ (neboli historická rekonstrukce), tak jsem se rozhodl pro Wehrmacht. Nechci mít nějaké problémy se zákonem, takže na sobě nebudu mít žádný hákový kříž (pouze obyčejné kříže jako náhražku). Bude to však stačit? Jak je to s veřejností? Můžu projít město například v blůze M40 (klasická WH blůza)? Hodnosti také vadí; pokud ano, co ještě? (Prosím bez stupidních odpovědí) Dopředu díky za reakce! 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Koupit si můžeš v podstatě cokoli. Jistý problém je pohybovat se s jistými věcmi po veřejnosti. Stále platí zákon, který zakazuje nosit na veřejnosti výstroj a výzbroj současných i zaniklých armád a dalších bezpečnostních složek. Většinou se tento zákon toleruje, pokud je provedena nějaká změna. /Jiné knoflíky, hodnostní označení, odstranění výsostných znaků a podobně / O uniformách nacistických je to trošku něco jiného. Z těchto důvodů se tito nadšenci sdružují v různých klubech a tyto uniformy používají pouze při veřejných akcích historickou tématikou. Například rekonstrukce bitev a podobně.