paul1

Jak je to se sociální péčí ve Švýcarsku?

Slyšel jsem, že ve Švýcarsku k důchodci, který dožil 80 let přijde domů z pojišťovny komise, která zkontroluje jeho zdravotní stav, zařízení domova, zkontroluje, jak se stravuje, zjistí, či se má o něj kdo starat atd. Pokud najde nějaké větší nedostatky, přesvědčí ho a nechá ho odvézt do domova důchodců (podle jeho volby, jsou různé kvality a vybavení). Odveze mu tam i podle jeho výběru části domácnosti (nábytek, obrazy a pod.). Chtěl jsem si to ověřit, ale nic jsem nenašel, jen obecné informace o sociálním systému.

https://www.in­terprace.cz/in­fo/socialni-zabezpeceni-ve-svycarsku-financovani-1679

Nejlepší odpověď
plebs

Z hlediska péče se vždy jedná o solvetnosti klientů tzn čím plnější měšec tím lepší péče.