Avatar uživatele
Registrovaný

Jak je to s uplatněním daně na dítě?

Mám rok a půl starou dceru a teprve letos poprvé manžel podal daňové přiznání na daň na manželku. Loni by nám přiznána nebyla, protože jsem byla na mateřské a ta se do příjmů počítá. Proto se chci se zeptat, zda-li máme nárok i na vrácení daně za dítě? Pokud ano, jestli už není pozdě přiznání podat a ještě jedna otázka. Kdo by měl popřípadě daň uplatnit já nebo manžel? Mám smlouvu na neurčito, místo mi v práci drží. Děkuji předem za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Určitě MÁTE nárok na uplatnění slevy na dítě.

Pozdě není, protože daňové přiznání lze podat až do 31.3.2011.

Slevu ve vašem případě (když nemáte žádný zdanitelný příjem) musí uplatnit manžel.

Právnický detaily naleznete v ustanovení § 35c zákona o daních z příjmu)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast3. aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.