nejzii

Jak je to s uplatněním daně na dítě?

Mám rok a půl starou dceru a teprve letos poprvé manžel podal daňové přiznání na daň na manželku. Loni by nám přiznána nebyla, protože jsem byla na mateřské a ta se do příjmů počítá. Proto se chci se zeptat, zda-li máme nárok i na vrácení daně za dítě? Pokud ano, jestli už není pozdě přiznání podat a ještě jedna otázka. Kdo by měl popřípadě daň uplatnit já nebo manžel? Mám smlouvu na neurčito, místo mi v práci drží. Děkuji předem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
standa

Určitě MÁTE nárok na uplatnění slevy na dítě.

Pozdě není, protože daňové přiznání lze podat až do 31.3.2011.

Slevu ve vašem případě (když nemáte žádný zdanitelný příjem) musí uplatnit manžel.

Právnický detaily naleznete v ustanovení § 35c zákona o daních z příjmu)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx