MichaelOffic

Jak je to s tímto pravidlem v ‚Člověče, nezlob se‘?

Když stojí hráč na (jakémkoliv) barevném políčku, kde se nasazují figurky, tak se nesmí vyhazovat v tomto poli?

Mám doma hru člověče a v pravidlech to je napsáno, ale zároveň koukám na internetu a nemohu to nikde najít, že by to tak bylo!

Jsem zastánce tohoto pravidla, ale zajímá mne co si myslíte vy.

Edit:
No my to hrajeme tak, že když už je nasazeno více (mých) panáčků ve hře, tak to jde rozdělit, že šestkou si nasadím a dalšími čísly mohu jet jiným pánáčkem.

Nejlepší odpověď
briketka10

Na tom políčku ne. Je to domeček.
Pravidla:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Clov%C4%9B%C4%8D­e,_nezlob_se!#Pra­vidla

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud máš na mysli startovní políčko a ty na něm máš svou figurku, tak na svém stát nemůžeš, protože při nasazení figurky do hry hážeš ještě jednou.
Na cizím starovním políčku však zůstat stát můžeš. Pokud však hráči padne šestka, má dvě možnosti. Buď popojde jinou figurkou, anebo nasadí novou figurku na to startovní políčko. V tom případě tě tzv. vyhodí. Pak háže kostkou ještě jednou a popojde o příslušný počet políček.

klumprt

Když je to v pravidlech napsáno, tak bych se řídil psanými pravidly. Psané pravidlo může být rozhodující v případném sporu. Ovšem vůbec nic nebrání tomu, abyste si při hře domluvili jiná pravidla.
Jinak ČNS je tak primitivní hra s tak malým podílem taktizování a tak vysokým podílem náhody, že řešit nějaké nuance v pravidlech ani nemá smysl. Asi proto to nikdo na internetu neřeší.

johana 56

.
Pravidla, podle kterých hrajeme, jsou hodně stará a dodržují je i ti nejmladší.

Pokud nemám ve hře všechny figurky své barvy a padne šestka, musím nasadit další a druhým hodem uvolnit startovací políčko. Vyhazujeme i na startech, při další šestce a nasazení jde každá barva ven, včetně vlastní.
Jakmile jsou v hracím poli všichni moji panáčci a padne šestka, házím podruhé a součtem bodů posunu jednoho.

Dochy

Na člověče nezlob se existuje několik různých pravidel.
Kdysi jsme to doma hráli tak, že na 6 bylo nutno nasadit (pokud bylo co) i za cenu vyhození vlastní figurky.
Pokud nebylo co nasadit, tak se 6 pokračovalo stále jednou figurkou.

johana 56

Dochy byl rychlejší..

Dochy

To mně těší i když chleba kvůli tomu levnější nebude 😉
A také mně těší že i někdo jiný zná tuto verzi pravidel 😉

johana 56

I mně shoda potěšila 🙂
Není na škodu, když se děti formou hry učí nejen strategii zničení soupeře, ale také přijímání vlastních neúspěchů bez zlosti a s úsměvem.

led

JájsemRaibek, malá poznámka…
novonasadená figurka nemusí opustiť štartovú pozíciu (v nasledujúcom hode môže byť protihráčom vyhodená) a 2.hod miesto nej môže použiť iná figúrka tohto hráča (napríklad schová sa v domčeku). Nielen celková stratégia hry, ale aj taktika kola je tu využitá.