Avatar uživatele
Michal Kole

Jak je to s tím zvyšováním důchodů ? Co je to ta základní a procentuální výměra ? Mě to zvedli jen no 121 kč.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56, briketka10 před 4122 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

  1. Není to zvyšování, ale opažděná a redukovaná valorizace ze zákona (původní úprava byla při každé inflaci převyšující 5%.
  2. Nemáš starobní, ale invalidní důchod.
  3. 2 složky znamenají jen způsob výpočtu, kdy jedna se odvíjí od základních limitů (sociálních) a druhá zohledňuje míru zásluhovosti, délku pojištění, předchozí započitatelné období průměrných výdělků, ostatních příjmů (práce) apod.

Doplňuji:
Základní složka činí 9% průměrné mzdy – viz odkaz:
http://www.duchody-duchodci.cz/sta­robni-duchod-vypocet.php

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Michale je bez diskuze, že za svoji nemoc nemůžeš, ale budeme-li objektivizaci důchodů měřit poměrově vyplyne, že např. nám nám byla společně s chotí měsíční penze zvýšena o 352 korun a přitom máme dohromady započteno téměř 80 odpracovaných let. V dalších příspěvcích se pak dočteš že jsou tací, kteří denně robotují a přesto byli nuceni, namísto zvýšení platu polknout jen hořkou slinu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Tobě aspoň něco ,ale mně plat nezvedli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vidíš, nám ostatním nedá nikdo ani korunu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Dnes jsem dostal výmněr přidali mi 104.- kč Chtěl mít takovou valorizaci jako poaslanci. Stejně jim to mnohokrát vrátíš zvýšené dph na jídlo a vše ostatní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

buď rád mě dali míň :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Tak to jsi na tom ještě dobře, některým ani o tolik..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

vzhledem k tomu, že s tím, jak to pořád posunují se důchodu možná ani nedožiju, je mi docela putna, o kolik se to zvyšuje…a pokud se opravdu toho věku dožiju, tak už možná ani žádné státní důchody nebudou…tak proč se s tím teď trápit…a ty buď rád, že ti důchod nesebrali, ale přidali, protože hodně lidí o něj přišlo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Michale musíš počítat s tím, že ti i tu nemoc budou závidět !!!

Valorizace je jinak pojmenované zvyšování důchodů !!!
Každý důchod se skládá ze dvou složek. Procentní a základní. Základní je dána jednorázovou složkou stejnou pro všechny důchodce. Byla 2270 Kč a po zvýšení o 60 Kč je 2330 Kč.
Procentní složka je vypočítána na základě valorizovaných ročních výdělků za celou dobu pojištění ( zaměstnání). Odvíjí se tedy od platu který dotyčný člověk pobíral v době zaměstnání. Celkový důchod je potom součtem těchto dvou položek.

Prosím otázku není třeba přeposílat na email !

Doplňuji:
Jo a těch uslintanejch 140 Kč je přidání za dva roky. Loni se nepřidávalo, muselo zbýt na poslance.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Ještě je třeba dodat že ta procentní sazba byla zvýšena o 0,9 % po dvou letech. Jak šlechetné !!!!!

Takže tvůj důchod se ti zvýšil o 60 Kč + 0,9% z tvé procentní sazby.

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek