Zlatý

Jak je to s tím zákonem o prokazování původu majetku, už to bylo schváleno a nebo se to teprve připravuje?

A půjde to nějak obejít? Co když budu mít účet v jiný zemi? Ty poslanci už fakt nevěděj co roupama...
Doplňuji:
gagaga: No, to mě právě taky napadlo, jestli na mě budou moct, když prostě řeknu že jsem si to půjčil od příbuzných. To jako oni budou obcházet každého mojeho příbuzného kterého jim udám a budou u každého z nich zjišťovat jestli mi takovouhle sumu mohl vůbec půjčit, jestli si byl schopen takovou sumu za život ušetřit? A co když všem těch příbuznejm řeknu, aby když se jich bude nějakej úřada ptát kde na to vzali peníze aby mi mohli půjčit, řekli že si je půjčili od dalších příbuznejch....?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Prokázání majetku se netýká nás obyčejných, poctivých smrtelníků. Jde spíš o to, že někdo pokrade, pak majetek převede na děti a mu není co vzít. Taky jde o to, že někdo oficiálně vydělá sto tisíc měsíčně, ale žije si jako by vydělával milony, takže se mu ty úplatky budou hůře maskovat. Je to třeba případ některých starostů:-(((

Další odpovědi:

Bronzový

Zákon je ve fázi meziresortního připomínkového řízení. Návrh je dostupný např. tady:
www.kacr.cz/…
Do Parlamentu to teprve půjde.
Obcházet to samozřejmě půjde - dokonce se obávám, že to bude ještě horší než slavné "zrušení anonymních akcií", jehož jediným efektem byly velké kšefty advokátů a firem vytvářejících zahraniční off-shore struktury ... :-(

Stříbrný

U nás je to možné snadno. To co někde "nahrabu" převedu na děti a manželku. Pak se rozvedu a klidně dál žiji se svojí bývalou, ale já nic nemám a nemusím tudíž nic prokazovat. Bohužel běžná praxe u některých našich politiků. V jiných státech se prokazování týká nejenom samotných osob, ale i jejich blízkých.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

zzzlatokopka: "Prokázání majetku se netýká nás obyčejných, poctivých smrtelníků..." hele, mluv za sebe, jó!! :DD

Bronzový

gagaga

:)
bzzz , ja zrovna letos byla u advokatky , ze chci darovat synum ( nepodnikaji, jsou zamestnanci ) nejake " drobne " , a jestli staci , kdyz jim je prevedu na ucet a napisi " dar ".
A ona mi prave rekla, ze BUDE v platnost zakon , ktery pak muze uz uplne na vsechny lidi , ne jen podnikatele ,a ze musim se syny sepsat darovaci dan, prave pro pripad , kdyby nekdy museli prokazovat puvod majetku.
Napr. , jak pise suaseda..syn zacina letos stavet, tak pak, pri kontrole , jen ukaze list papiru, a prihodi k tomu par " hezkych " vet, ze to, co si mamina nahrabala, to jsme s brachou shrabli :))
-iv-

Bronzový

gagaga

napsala jsem spatne..ne dan, ale smlouvu..dan neee !
jsem debil.. :)

Bronzový

zzzlatokopka

iv nestrašte nám boláka, on jak slyší slovo daň, tak má kopřivku:-)))))))DDD

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.