Jak je to s těmi y/i vysvětlí to někdo?????

To je jako slovo např.traktorista

Nejlepší odpověď
nonnel

Stačí se podívat na stránku http://www.uj­c.cas.cz/porad­na/
Je tam toho hodně a určitě si vyberete. Buďte rád, že nejste angličan. Nám vždycky učitelka říkala: „píše se to tele, čte se to kráva a znamená to vůl“.

Další odpovědi
Zlatomuska

cím zacít? je toho hodně, chtělo to dávat pozor uz na základce:o). Hy chy ky ry dy ty ny jsou tvrdé souhlásky. píse tedy ponich y. Pokud to ovsem není slovo cizí – Himaláje nebo odvozené – traktor/ista, motor/ista. Jinak samozrejme je dobré znaát nazpamět vvyjmenovaná slova, která se ucí i s výjimkama. HOdně stěstí pri ucení