marigie

Jak je to s potratem?

Je mi 16 a kdybych šla na potrat, musí o tom být informováni rodiči?

Odpovědi
tazatelka

Pokud už Ti bylo 16, podle ombudsmana žádat rodiče o souhlas nemusíš! To platí jen DO 15 let. ALE! do 18 let dívky má zdravotnické zařízení povinnost informovat o provedeném zákroku její rodiče.

Jinak tady číslo krizové linky, kde ženám a dívkám radí anonymně 603 210 999.

balca

lepší je tomu předcházet a používat kondom/anti-konc. … a jinak je ti 16 nejsi plnoletá,takže nejspíše ano.