HonzikPernik

Jak je to s platem pro učitele v případě, že jsou letní prázdniny, platí jim celou částku, nebo vůbec?

Nejlepší odpověď
annas

Prázdniny jsou jen pro žáky, učitelé čerpají 8 týdnů placené dovolené, takže dostávají plat tak jako v ostatních povoláních.

V jiném povolání nedostávají zaměstnanci placenou dovolenou?

V době placené dovolené přísluší náhrada platu ve výši průměrného výdělku.

Další odpovědi
Drap

Pokud jsou přes prázdniny v zaměstnanecké vztahu, tak samozřejmě. O prázdninách vybírají dovolenou, připravují další školní rok a vzdělávají se.

anonym

V případě, že jsou i v době prázdnin zaměstnanci, mají běžný plat.
Bohužel – dost často s učiteli ředitelé (ve snaze ušetřit) sjednávají jen smlouvy na dobu určitou – od září do června, takže na červenec a srpen si pedagogové shání různé brigády a nebo se hlásí na ÚP (aspoň pokud vím, nejsem učitel).

mosoj

Velmi "zajímavá " otázka. Styděl bych se za ní dát hvězdičku.
Děláš jako by jim neměl náležet plat .

Lamalam

I o prázninách učitelé potřebují jíst, pít, bydlet atd.

da ny

Pokud mají pracovní smlouvu na dobu určitou a o prázdninách jsou „nezaměstnaní“, pak jsou bez příjmu. Stává se, že někteří ředitelé takto „šetří“… :(, od září běží smlouva nová.