panenka

jak je to s placením fú tady když dělám v rakousku

prosím o radu manžel se chystá dělat do rakouska pracuje na žl tady si platí zdraotní a socialní může mi někdo poradit jak to bude s nástupem do práce tam musí si tam taky něco platit a jak to bude potom z daněmi tady v čr můžete mi poradit jak si to vypočítat kolik zaplatí pak finančnímu úřadu prosím o příklad ,výpočet a vzor jak to bude děkuji

Nejlepší odpověď
LuciJe

Pokud bude pracovat u rakouské společnosti, bude daně i pojistné odvádět tam. Zdravotní pojišťovně je třeba tuto skutečnost předem oznámit a následně jí doložit doklad o tom, že po celou dobu bylo pojistné v jiné zemi placeno (jinak ho budou vymáhat zpětně. po ukončení práce v zahraničí doporučuji na pojišťovnu zajít a zkontrolovat, zda Vám neevidují dluh, velmi často z jejich strany dochází k chybám a je zbytečné je řešit následně). Daně pracující na ŽL platí podle zisků z činnosti na toto oprávnění provozované, pokud tedy bude zaměstnán pouze v Rakousku, žádné takové zisky mu nevzniknou a tím také žádná povinnost odvést z nich daň.