Avatar uživatele
Dena443

Jak je to s kryptoměnou, např. Bitcoiny? Co je potřeba vše odvádět?

Nikdy jsem neinvestovala a nevím, co je vše dle zákona potřeba.

  • Pochopila jsem, že jedna z věcí je asi odvádět ty daně (nevím, jak to funguje zde. Jestli stačí je odvádět 1× ročně a i v případě, kdy jsem nic nevydělala a pokud se to odvádí z příjmu, tak z jaké částky asi?)
  • Pokud se odvádí jen daně, tak už není potřeba něco ještě jiného nebo stačí jen to?
  • Poprosila bych rovnou i na nějakej odkaz na oficiální stránky, kde zákony říkají, že to tak je, jak tvrdíte.

A to je vše

Pokad se chcete rozepsat, můžete mi popsat, jak Bitcoin přímo funguje. Vše dělám poprvé, tak se to učím. Nejdůležitější jsou pro mě momentálně ty první položené otázky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1191 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Petrklic44

Nejsem žádný expert ale z toho co jsem pochytil, tak uricite odvadet klasicky dan ze zisku 15%. Takže ano, odvody pouze v případě zisku.
Nejlépe si vždy v uctíváním období vytáhnout údaje z burzy / psát si cely rok nákupy a prodeje. A ze zisku odvedete 15%. V Česku neexistuje žádné osvobození třeba jako v Německu, takže bohužel. Doporučuji se podívat na záznam z Livestreamu na českém Binance kanálu (moderatorka & 2 účetní).

před 1191 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Petrklic44

Ještě příkládám hezké vysvětlení v 10 min. videu: https://youtu­.be/rOGRgvs-Zis

před 1191 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava