vydra4444

Jak je to s adopcí???

Když podám žádost k adopci a budu jako pěstoun schválen, za jak dlouhou dobu si můžu odvést mnou vybrané dítě??? A jak dlouho asi tak trvá řízení o schválení pěstouna???

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vy si pletete dva různé pojmy.

  1. adopce – je osvojení dítěte, přijmutí ho za své. Vzniká vám rodičovská odpovědnost a máte k němu vyživovací povinnost.
  2. Pěstounská péče – berete si dítě jen do péče, dostáváte na něj peníze, plus vám je vyplacen i plat 8000kč hrubého. Pěstounům na přechodnou dobu je vyplaceno až 20000kč hrubého. Pěstoun na přechodnou dobu si dítě vybrat nemůže.

Dítě si odvedete, až to schválí soc. pracovník a psycholog, až si na vás dítě zvykne. Není to hračka.

Další odpovědi
Drap

Pokud projdeš a splníš všechny podmínky, tak můžeš dostat dítě hned jak je některé v okolí volné. Někdy je to během týdnů, někdy to může trvat rok.