gnr54

Jak je to možný, že se narodí miminko s těžkou cukrovkou?

Otec i matka cukrovku nemaj.Jejich rodiče taky cukrovku nemaj. Jejich miminko(chlapec) má silnou cukrovku.Je to vůbec možný!
Doplňuji:
A co když je otec úplně někdo jiný,než koho uvedla jako otce! Co myslíte!

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

bohužel… u někoho se objeví leukémie, u někoho cukrovka… prostě se něco porouchalo, to se občas stává
Doplňuji:
… i to se občas stává :)

ale zpátky k té cukrovce – genetické dispozice můžou být skryté nebo se prostě bohužel sešli 2 vhodní jedinci (kompatibilní pro vznik nemoci)… rozhodně bych kvůli tomu nepodezírala matku hned z nevěry.
píšete to z pozice nějakého pozorovatele, tak si říkám, co je vám vlastně do toho? pokud jste z rodiny a vrtá vám to hlavou, tak prostě pošlete rodiče na genetické vyšetření – tam případně zjistí, jestli ta cukrovka může ohrozit i jejich další děti

Další odpovědi
HakitoCZ

Řekl bych, že to bude životosprávou rodičů, nebo nějakou jejich(třeba neobjevenou) nemocí. Jinak to opravdu asi možné není.