da ny

Jak je pro člověka důležité,…?

co je očím neviditelné? Jsem hodně naivní, když „bible mého života“ je „Malý princ“?
Doplňuji:
Nemyslela jsem pohádky jako takové:)
Pouze toho Malého prince ,drží mne to od dětství (cca 40… let) :D.
Tak to už se asi starý pes novým kouskům nenaučí :)))

Nejlepší odpověď
beer

Očím neviditelné a existující jsou city, víra, vůle atd.
Život se ale odehrává v realitě, takže doporučuji i k samotnému životu reálně přistupovat. Pohádky, byť krásné, jsou vhodné zejména pro děti a právě s realitou vážně kolidují..třeba tě to ale časem přejde, stejně jako většinu.
Doplňuji:
A pokud máš na mysli ty pohádky a situace v nich – jsou často nádherné a mohou člověka například pozitivně naladit, což je důležité. Udělat si z nich ale svoji bibli se určitě časem vymstí, není to prospěšné.

Další odpovědi
pusinka50

Nejsi naivní. Malý princ měl velkou pravdu. Skoro mě to láká jít do sklepa a tu knížku si znovu najít.:-) Doufám, že Pán Bůh dá a budu ji předčítat aspoň svým vnoučatům, jestli nějaká budou a jestli ti knihu najdu…

MK44

Jak je důležité, co je neviditelné? Neviditelná je spousta důležitého. Od mikročástic, které si zviditelňujeme barevnými kuličkami v učebnicích, přes povzbudivé slovo, pochopení, svědomí a ohleduplnost po smysl jsoucna. No, ještě pár „věcí“, které se mi sem nevešly 😉 Jak moc je to důležité? Těžko říct. Snad zkusit si představit, že bychom to či ono eliminovali …

Malý princ je knížka krásná a moudrá. Nevím, co myslíte „biblí života“. Snad, že se k některým knížkám vracíme a máme k nim citový vztah? Na tom nevidím nic naivního. Uzavírat se do jediné knihy, včetně té sbírky starověkých textů, jíž se říká Bible, už nese jistá nebezpečí. Myšlení se „smrskává“ na to, co je v ní, a člověk ztrácí schopnost přemýšlet nad tím, co je v jiných. Nebo nad tím, co musí „napsat“ sám. Ale to je jen můj názor.

Nuk nuk

Některé neviditelné věci jsou důležité dokonce životně. A Malého prince a pohádky mám také ráda a k té 40 mi zbývá jen necelý rok :)

marci1

Myslím si, že je právě hodně důležité to, co člověk nevidí. V dnešním světě je pro člověka nejvíc důležité to, co může držet v ruce, to co je materiální. Lidé zapomínají na duchovní život. I v realitě lze žít z „neviditelna“ a potom člověk snáší lépe i dnešní „realitu“. 🙂

anonym

Vyjádřit se o sebehodnotnější knize, že je něčí biblí, lze považovat za svatokrádež.
Mluvíš o tom, co je očím neviditelné, tak si to zkus dát s tímto tvým prohlášením dohromady.
Měla jsem za to, že pouze mladá generace tolik přehání ve svých prohlášeních, šťourání se ve svých myšlenkách, problémech a zdraví. Podívala jsem se na tvé další otázky a nemám z nich pocit, že se zde ptáš jako žena stará cca 50 let.
Pokud se ptáš na názor, zda se mi zdá hodně naivní, líbí-li se ti Malý princ, tak to za naivní neberu, ovšem způsob, jak ses na to zeptala , bezesporu naivitou a přeháněním zavání na první pohled.
Jakákoliv kniha se ti může líbit a může se ti vrýt na dlouhá léta do paměti. Stačí třeba jen pár řádků, nebo krátký odstavec a může tě to ovlivnit na celý život. Ovšem žádná kniha tě neprovede celým životem. Tohle umí jenom bible. Chce to ale naučit se ji „číst“.