mosoj

Jak je možné, že toto v redakci bez začervenání se, projde?

V dnešním prý „nejčtenějším“ tisku je velkými písmeny napsáno,„Důchodci nad 65 let a studenti do 26 let budou mít slevu na jízdném 75% a proto budou jezdit za třetinu jízdného“ !!!!

Nejlepší odpověď
Drap

Nepřipadá mi to nijak zvláštní. Podobné nesmysly najdeš téměř každý den. O IQ některých novinářů se dá pochybovat. Obdobné se objevuje i v televizi, kde moderátoři zasvěceně mluví o něčem, o čem nemají ani ty nejzákladnější informace.

Další odpovědi
Roman71

Redaktor je zřejmě velmi dobrý matematik :))
75% sleva jsou 3/4, takže cena jízného po slevě bude 1/4 původní ceny.

autacek

Možná ano, pokud již teď měli slevu 25% 😉

Kepler

No jo, novináři… Ani se nedivím, že je emzák nemá rád. Taky jsem se dočetl, že dopravní letadla létají běžně ve výškách nad 10 000 km a spoustu jiných nesmyslů. Ale co, to je jen detail, nebezpečnější jsou jiné slátaniny.

kurec

Jakmile vidím nějaký název nějaké velké společnosti co vydává novyny(aha,idnes atd..) hned se nutné to brát z rezervou a to všechno

dudu

Nevím jak to počítali, ale i dnes paní coby mladá důchodkyně na ID kartu jezdila vlakem za 50% běžné ceny a já mám slevu 25%, pak má pravdu autacek.