Avatar uživatele
Kelt

Jak je možné, že řidič vjede na dálnici v protisměru?

Co se změnilo a co je špatně? Je špatné dopravní značení? Je chyba jen u nás v zemi. Jak je to v zahraničí? Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 160 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Nedává pozor, pozornému řidiči se to nestane, protože stavebně i označením jsou nájezdy uzpůsobené tak, aby se to nestalo. Pokud tam řidič vjede, vždy tak musí dojít k nestandardnímu počínání řidiče.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Nikdy bych tomu nevěřil, kdybych se s takovým bordelem v ČRdeli nesetkal na vlastní oči, ale… Setkal jsem se s kruhovým objezdem, který vyloženě naváděl k jízdě do protisměru. Že nerozumíš? Já také ne. A kvůli hustému provozu odtamtud ani nemám obrazový videomateriál, který bych mohl vyvěsit někam na obecní vývěsku jako odstrašující příklad možného tragického neštěstí. Takže jsem pokračoval v cestě a děj se vůle boží, já tady v ČRdeli nejsem od toho abych zachraňoval zodpovědnou elitu či osoby se zodpovědností, před možným a taky pravděpodobným postihem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Nějakej zkrat. Už jsem na silnici udělla pár blbostí, dokonce i na dálnici, ale otočit to do protisměru si nějak nedokážu představit.
Snad leda netrefit se z křižující silnice na nájezd a vjet do protisměru na sjezd. Ale popravdě i to musí dát docela fušku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Vstup na dálnici v protisměru je závažnou chybou, která je obvykle způsobena řidičem. Může se jednat o nezkušeného řidiče, řidiče, který si není vědom svého okolí, nebo řidiče ve stavu změněného vědomí (např. unavený, pod vlivem alkoholu nebo drog). Toto je velmi nebezpečné chování a mohlo by vést k vážným dopravním nehodám.

Dopravní značení na vjezdech a výjezdech na dálnice je obvykle jasné a navržené tak, aby minimalizovalo riziko nesprávného vjezdu. Avšak v některých případech může být značení matoucí nebo nejasné, což může vést k chybě řidiče.

Vstup na dálnici v protisměru se nevyskytuje jen v naší zemi, ale je to celosvětový problém. Některé země, jako je Německo, Švédsko a USA, používají speciální značení a fyzické bariéry, které brání vstupům a výstupům v protisměru.

Jednou z možností, jak řešit tento problém, by mohlo být zlepšení dopravního značení na problematických místech, zvýšení povědomí veřejnosti o tomto problému a zvýšení sankcí za takové chování. Další možností by mohlo být implementace technologií do aut, které by dokázaly rozpoznat, když se řidič pokouší projet na dálnici v protisměru, a buď ho upozornily, nebo automaticky zastavily vozidlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Jezdí tak šofér, ktorý bezohľadne porušuje vyhlášku. Aj ten, kto nevie čítať, vie, že na diaľnicu sa vchádza a aj z diaľnice sa schádza vždy vpravo v smere jazdy Pokiaľ dopravná značka neurčuje inak (práce na ceste).
Neplatí to vo Veľkej Británii a iných štátoch s ľavostrannou premávkou, tam sa vchádza a schádza vľavo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek