jirka F

Jak je možné že chodí mamce stále nabídky na odkup pozemků když už je pomalu 2 roky po smrti?

V katastru nemovitostí už jsem uveden já jako majitel pozemků. Nevím jestli je to baví nebo jestli jsou líný nahlédnout do katastru nemovitostí.

Nejlepší odpověď
Pepa25

„Dolary, šéfe …“ (Vesničko má středisková)
Aktualizace údajů něco (spíš docela dost) stojí (platba katastru, práce …). Pořád dokola tisknout dopisy podle starého seznamu je proti tomu haléřová položka.

Další odpovědi
elkon

Třeba je to z nějakého nezrušeného inzerátu.

Drap

Může být více důvodů. Jsou opravdu na katastru pozemky již na tvé jméno? Mají špatné , staré seznamy. Nečti takové věci, pokud máš vše v pořádku, neodpovídej a nevšímej si toho.

Filip84

No tak pátrej po příčině, nikoli po následku: proč Tvé matce začaly „nabídky na odkup pozemků“ vůbec chodit?

Protože kdyby to byla nabídka na koupi baráku / bytu, tak ano, v Grundbuchu si společnost najde, že ten barák vlastní paní Jana Vymyšlená. A v Grundbuchu je adresa toho baráku, no tak to zkusí: pošlou na tu adresu dopis s nabídkou, na jméno Jana Vymyšlená.

Ale pokud si najdou, že Jana Vymyšlená vlastní pozemek někde uprostřed polí, tak tam není adresa Jany Vymyšlené a veřejně není dostupná nějaká database, že bys tam zadal „Jana Vymyšlená“ a ono Ti to vyhodilo pozemky, které vlastní.

Takže matka s nimi musela, někdy v minulosti, komunikovat. Pokud na tom byla Tvá matka podobně, jako Ty (což předpokládám, protože někdo Tě – bohužel – vychovat musel, tohle se samo fakt neudělá! 😅), tak je vysoce pravděpodobné, že se s nimi bavila jenom proto, protože se jí zeptali (namísto, aby je hned poslala do prdele). To bude, asi, ta příčina, ne?

No tak co: buďto ty dopisy ani neotevírej a

  • projeď skartačkou / zatop s nimi v kamnech, nebo je neotevírej,
  • adresáta škrtni, udělej šipku k adrese odesílatele, napiš „Retour à“, a někde na titulní stranu, nejlépe velkým a fixem „DECÉDÉ“, což znamená zemřel, a někdy při cestě to hoď do poštovní schránky (podací). Pošta na to nalepí nálepku CN 15 (nebo nějakou její vnitrostátní variantu) a vrátí to odesílateli s tím, že adresát prdí do hlíny. Upozorňuju, že to může mít vedlejší effekt: mohou se do toho Grundbuchu podívat a začít psát Tobě, nebo
  • podej na ně podnět na ČOI, že jde o nevyžádanou reklamu. Oni je budou prověřovat, pravděpodobně jim i uloží sankci (z které si oni houby prd dělají, na to by musela být tak 1,000× větší), což pro Tebe znamená, že fakt jako vám dají pokoj: jim je ta pokuta někde – „risiko podnikání“, ale zase na co platit 2×, že jo.

Ty je na ochranu osobnosti žalovat nemůžeš, Tobě nepíšou, píší Tvé matce a mrtvý žalovat nemůže, až takovou demokracii ještě nemáme. 😀

Kelt

Zajdi si na Katastrální úřad, vezmi úmrtní list matky, nějaká korespondence a prober to tam.

Drap

Filip je opět mimo. Už několik let chodí všem lidem vlástnících nějaké pozemky nabídky o odkup. Je celá řada firem, které se tímto slušně živí. Koupí a prodají, nebo nechají ležet jako investici. Vykupují pozemky, lesů, orné půdy, zahrady, i ostatní. Od mnoha hektarů až po několik málo metrů. Nahlížet do katastru nemovitostí neni zakázáno.