Avatar uživatele
FlAsh_7

Jak jako fotografové vnímáte neustálé navyšování megapixelů ve fotoaparátech?

Jak moc je to pro vás důležité? Dle mého názoru je to nedůležité, radši 12mpx fotku, která je nádherná než hnusná 64mpx fotka.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Beno před 860 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

vnímám to kladně

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nepotřebuji to. Stačí to co mám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Po stovkách megapixlů nebažím, někdy mně mrzí, že nejde nastavit pro focení výrazně nižší rozlišení, než jaké aktuálně nastavit jde (alternativní SW jsem nehledal). Nicméně za posledních 10 let mi rukama prošlo několik různých mobilů a oceňuju ten posun v kvalitě. Ale pro zachování objektivity musím připustit, že v posledních letech využívám služební telefony, které jsou přeci jen o třídu výše, než co bych si normálně sám pro sebe pořídil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Fotoaparát nepoužívám. Fotím tabletem a nepotřebuji extrémně vysoké rozlišení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Záleží na tom, k jakému účelu fotoaparát používáš, nebo hodláš používat. Čím víc Mpx, tím víc podrobností na fotografovaném objektu zachytíš. Samozřejmě tím víc paměti pro uložení snímku potřebuješ. Např. policejní kamery, které dokážou rozlišit jednotlivé obličeje lidí v záběru tisícovek demonstrantů, potřebují těch Mpx opravdu hodně. Pro běžné normální snímečky je leckdy dostačující jen pár Mpx. Pokud je mi známo, tak si na fofoaparátu můžeš zvolit alespoň v několika stupních tu „hrubozrnost“ snímků s ohledem na velikost paměti. Pokud přístroj zvládá pořizování snímků s více Mpx, není to rozhodně na škodu. Máš alespoň něco v záloze pro strýčka Příhodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Jsem za to rád, že se nemusí tahat zrcadlovka na krku, a stačí iPhone v kapse. Samozřejmě mpx není to nejdůležitější, fotografie z iPhonu 12 Pro Max s 12 mpx vypadají lépe než fotografie ze Samsungu, který má 100 mpx.

Upravil/a: JežíšKristus

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

Ve většině případů je to zbytečně, stačí méně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Chcete mně přesvědčit, že ta průhledná kapička místo objektivu „obslouží“ 64 mpx snímač o velikosti hrášku? Velikost mpx má význam pro některé úpravy fotografie, na př. výřezy. U mobilu se velikost mpx využívá k tomu, aby se obrazová data mohla softwarově upravovat, využívá se i k elektronické stabilizaci. Pro výsledné zobrazení je to naprosto bezvýznamné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika