zjentek

Jak já, zjentek, poznám nepoživatelný hermelín?

Bo v lednici byl zapadlý jeden kus s datem min. trv. do 4.1.2024. Tak jsem ho dle správného vědomí a svědomí rozbalil a coby zjentek soudím- jde o zcela obvyklý hermelín který si zaslouží nakrájet na rohlík s máslem. Ale tak já nejsem žádný inspektor potravin ani jiný kolombo. Poradíte, jak byste se zachovali vy? Děkuju.

Nejlepší odpověď
elkon

Datum spotřeby není na potravinách pro legraci.
Ale jsou i některé možnosti, popsané zde: https://www.pro­zeny.cz/clanek/lev­nejsi-ale-prosle-jake-potraviny-nikdy-nejist-po-zaruce-44988

Další odpovědi
dnb

Dle mého názoru se na ušlechtilé plísni může časem objevit i ta nepoživatelná, ta ovšem mívá zcela jinou barvu než bílou. Tedy pokud je tento hermelín stále bílý, považoval bych ho za poživatelný i bez ohledu na to, jakou měl minimální trvanlivost.

Filip84

Nevím o tom, že by byl některý hermelín na světě nepoživatelný. Ano, některý je poživatelný jen s odporem značným, některý, snad, jen jednou, v každém případě ovšem poživatelný je.

Tedy odpověď je jednoduchá: nepoznáš, protože je poživatelný. 🤪🤦‍♀️

cappuccino

Pokud byl v lednici a nebyl nejak moc tekuty, tak by mel byt pozivatelny.

paul1

Miimální trvanlivost a datum spotřeby jsou rozdílné termíny. Pokud je sýr na povrchu bílý, je jedlý.

Zdroj: https://www.a­petitonline.cz/ti­py-triky/trvanlivost-vs-pouzitelnost-potravin#:~:tex­t=Minim%C3%A1ln%­C3%AD%20trvan­livost%20znamen%C3%A1%20­%E2%80%9Abest%20be­fore...%E2%80%98%2­01%20Po%20uply­nut%C3%AD,ov%C4%9B%C5%99­te%2C%20zda%20je%20o­bal%20neporu%C5%A1en%C­3%BD.%20...%20Dal%C5%A­1%C3%AD%20polo%C5%BE­ky

zjentek

Filip taky jsi mohl napsat jak by ses k tomuto hermelínu zachoval ty, jako 🤦‍♂️