paul1

Jak funguje zamrazení trubek při opravách?

Slyšel jsem, že topenáři používají při opravách zamrazení trubek, aby nemuseli vypouštět vodu z celého systému.
Na trubku se prý při tom nasune nějaká objímka. Ví někdo, jakým způsobem se toto provádí, resp. co je tam za médium?
Děkuji za odpověď.P.
Díky za odpovědi, vypadá to nádherně, jen mi není jasné, jak je možné, že při

  • 40 st.C nepopraskají trubky a ventily.

Nejlepší odpověď
anonym

Co se takhle podívat: http://www.rem­s.de/zmrazova­ni/elektricky-zmrazovac-trubek/rems-frigo-2.aspx

Další odpovědi
honza19hk

kapalný dusík. Co ale vím neze to používat na horké trubky.

cukrar

Jak píše barbakan, ale v potrubí nesmí voda cirgulovat.
Je třeba zavřít kohout, aby voda nedělala koloběh. Příklad mnohopatrový dům s radiátory, ve sklepě je třeba vyměnit kohout. Tak se celý systém nemusí vypustit, jen zamrazit nad kohoutem.

cukrar

Paule, po doplnění, proč myslíte, že je tam 40°C? Jelikož se mrazí jen kousek plochy, udělaá se ledový špunt. nemůže praskonout ani trubka. Kohouty se nemrazí.