mallone

Jak dostat kanály (programy) do TV?

Zdravím, jaké jsou možnosti získat tv programy aspon ty zakladni, kdyz nemam kabelovku? Porizeni set top boxu. Jeden jsem ted zkousel zn.strong 5011, ale on jen preblikaval, jakoby nacetlo uvodni menu, ale hned to vypadlo. (vadny set top box?) jaké jsou dalsi moznosti? neco jako usb? diky

Odpovědi
autacek

Pokud televize nezvládá zpracovat dnešní televizní signál, je třeba si k ní pořídit anténu a settopbox, pokud již nepořídíte celý nový přístroj.

Hlada

Máte jistotu, že je anténa v pořádku? Doporučuju vyzkoušet jiným přijímačem.
Je správně nastaveno napájení antény? U antény bez předzesilovače musí být vypnuté.

anonym

Pořiďte set top box, ten vám umožní přijímat digitální TV programy i na velmi starých televizorech schopných přijímat jen analogový signál. Set top box připojíte k televizoru obvykle pomocí AV kabelu (foto https://goo.gl/ah­tpYM )

Zde je nabídka nejlépe hodnocených set top boxů na trhu https://goo.gl/AG­nDuV , doporučuji objednávat z eshopu který má lepší hodnocení (alespoň 4,5 hvězdičky, jinak je to risk)

Od teď někdy za dva roky se bude digitální vysílání opět povyšovat na novější technologii, takže při výběru dbejte na to aby popis set top boxu zmiňoval podporu DVB-T2 a současně HEVC (jinak vám za ty cca dva roky televize opět nepůjde, až se bude starší DVB-T vypínat a stejně byste box s podporou novějších standardů pořídit musel tak jako tak, když to uděláte rovnou ušetříte zbytečný nákup) … pozor na boxy které sice podporují DVB-T2 nikoliv však HEVC (u těch potom sice kanál naladíte ale uslyšíte jenom zvuk 🙂

anonym

ještě info k HbbTV … pokud budete chtít rozšířenou nabídku, možnost přehrávat dříve odvysílané programy a disponujete doma internetovým připojením, pak se vám možná vyplatí koupit set top box s podporou HbbTV … v principu je to aplikační platforma která doplňuje standardní vysílání přístup k nabídce dané televize pomocí internetového připojení, který rozhodně není omezen jen na lineární vysílání. Zde jsou příklady toho co přes HbbTV jednotlivé televizní stanice dnes nabízí: http://www.ipri­ma.cz/hbbtv/ , http://tv.nova­.cz/hbbtv , http://www.ces­katelevize.cz/hbbtv/, …

Set top boxy s podporou HbbTV jsou ale o dost dražší, začínají s cenou někde za hranicí 3500 bohužel, přesto si myslím že to představuje tolik obsahu navíc, že to smysl má, to už však zvažte sám.

anonym

„ale on jen preblikaval, jakoby nacetlo uvodni menu, ale hned to vypadlo“

to zní jako problém s kabelem AV SCART … tyhle analogové kabely nedržely nikdy pořádně , zkuste kabel prověřit nebo vyměnit za jiný.