Spartaboy

Jak dlouho vydrží rozkrojený citron v ledničce, než se začne kazit?

Nejlepší odpověď
zjentek

Možná mnohem kratší dobu, než mimo lednici. Podle toho, kolik patogenů se v lednici nachází.

Osobně uchovávám rozkrojený citron na vzduchu na talířku na kuchlince a za žádných okolností NE rozkrojenou stranou k talířku! Tohle je léty praxí osvědčený způsob, jak se bakterie a patogeny do citronu „zahryznou nejpozdějc“. Často se nezahryznou vůbec a citron jen seschne, dojde mu šťáva a můžeme ho seschlý, ale „zdravý“ vyhodit do komposta. (;

Taky v domovech existují „zóny“, na který lidi moc nedají, ale JSOU TAM! Na jednom místě se citron opakovaně kazí, o kus dále už však ne. Věř a zkoušej. (;

Další odpovědi
paul1

Držíme ho na kredenci, rozkrojený přikrýváme druhou půlkou. Pro stabilitu máme spodní půlku uloženou v malé skleničce o průměru menším, než citron, nepropadne.