Kalim_YT

Jak dlouho se staví dům?

Ahoj, neví někdo jak dlouho se bude stavět dům 4+1? Přízemní (bez pater) 75m2.. vím že je to individualní a zaleží na firmě, na materiálech a na mnoha dalších věcích… ale neví někdo jak dlouho to může trvat? Nebo nestavěl si někdo podobný dům? Jak dlouho to trvalo?

Nejlepší odpověď
mosoj

V roce 1980 já + 1 zedník . Dva roky do nastěhování. 4+1 celý podsklepený včetně garáže. Mimo díry pro podsklepení vše ručně.

Další odpovědi
Klaproth

Hodně neurčité zadání. Takže odhadem – 1 až 5 stavebních sezón.

Edison

Dé se postavit za týden, měsíc, ale i za pět i více let… Příliš nekonkrétní zadání.

kefud

V roce 1975 jsem začal stavět dvougenerační RD celý podsklepený. Abych získal 4000 Kč odměny od státu, musel jsem dokončit stavbu včetně fasády a kolaudace do tří let, což se mi podařilo. Stavbu jsem prováděl sám včetně všech řemesel akorát při omítáni fasady z důvodu termínu jsem použil dva dny výpomoc kamarádů.