PEES

Jak dlouho pluje loď z Číny do Evropy?

Odpovědi
Kepler

Většina přepravních společností mezi Čínou a Evropou volí trasu Šanghaj/Šen-čen – Southhampton/Rot­terdam/Hambur­k. Při použití této trasy se pluje přes Adénský záliv a Suezský průplav. Od obeplouvání Afriky se v praxi už upustilo. Délka této trasy je zhruba 20 – 22 tisíc kilometrů. Doba přepravy je od 26 do 35 dní.

Zdroj: http://www.nakladni-doprava.info/do­prava-nakladu-lodi-z-ciny-do-evropy/

mosoj

Takto je to správně.
Velký kšeft pro ruských 10 ledoborců a další se staví.

http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=e2061d395a­da7029.jpg&d=v9b4d­f51dd9c2687&si­ze=0

Jo a k těm nákladům :

http://www.en­viweb.cz/clanek/vod­cest/95765/se­verni-morska-cesta-se-pootvira

Přesnější kalkulace IMO ukazují, že kontejner Hamburk-Šanghaj přes Suez vychází nákladově na 2500 dolarů, přes severní cestu 1800 dolarů! Klimatické modely počítají s tím, že led v Arktidě může zmizet už v letech 2050–2080, a ztenčí-li se, může pravidelná lodní doprava zvolit místo plavby kolem pobřeží až o pětinu kratší přímou trasu přes severní pól. Obrovský zájem investorů do severomořské cesty a nástup nové techniky do míst, kde jedinými obyvateli byli až dosud jen lední medvědi, dokumentujeme snímky do provozu uváděných plavidel i zařízení.

Markuss

dlouho, aspoň 2 měsíce.

Kepler

SMC – stále pouhá třetina dopravy a dražší.

Kepler

Pardon, čtvrtina.

mosoj

Nehledě na to že odpovídáš na to, na co se nikdo neptal s tou cenou nemáš pravdu. Trapné že.

Kepler

Ta cena se mi nezdá, využití služeb ledeborce určitě něco stojí. Bez něj to jde asi jen v létě.

mosoj

Tvůj problém.