zjentek

Jak dlouho nemusí moucha pít?

Nejlepší odpověď
annas

Život mouchy je průměrně měsíc, nejkratší asi 10 dní

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-zije-dospela-moucha
s anglickým odkazem
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Housefly

Domácí mouchy se živí kapalnými (třeba nektarem) nebo polotuhými látkami vedle pevného materiálu, který změkčují slinami nebo zvracením.

Kvůli jejich velkému příjmu jídla neustále ukládají výkaly, což je jeden z faktorů, které činí hmyz nebezpečným nosičem patogenů.

Ačkoli jsou domácí mouchy, obvykle omezené na lidské obydlí, mohou létat několik kilometrů od domů.

Jsou aktivní pouze v denní době a odpočívají v noci, např. v koutcích místností, stropních závěsů, sklepů a stodol, kde mohou přežít nejchladnější zimu při hibernaci a když přijde na jaře, hned se objeví.

Moucha zřejmě přímo nepije, pokud si najde tekutou potravu, v zimě je v tztv. hibernaci, takže nic nerpotřebuje.

Ale viděla jsem ji sedět na listu s rosou, kterou pila, zřejmě byla hladová. Jindy sedí i na květinách.

Další odpovědi
Kepler

Maximálně dva měsíce, prý se delšího věku nedožívá. Ale když mi nějaká spadla do piva, tak se napila jenom jednou a bylo po ní. Tak teď v tom mám hokej. Asi neumí chlastat.