astor

jak dlouho muzu pouzivat potraviny kde je napsano minimalni trvanlivost\,diky

Nejlepší odpověď
chudst

Minimalni trvanlivost je doba, do ktere by mely byt potraviny/napoje trvanlive.

Neznamena to, ze to nemuze byt o tyden drive uz prosle a neznamena to, ze to nemuze dalsi mesic vydrzet. U kazdeho s rozvahou. Mouku muzete s klidem pouzit i za dva mesice (ja ted dopotreboval tri mesice proslou horcici a nic ji nebylo), jogurt treba s tydennim zpozdenim. Samozrejme, tohle je skutecne jen orientacni, neda se to u vseho rict 100% – pouzivejte tedy rozum. Pri pouzivani jakekoli potraviny byste mel kontrolovat, jestli neni zkazena a pokud neni, neni treba duvod resit (mimo uskladnovani) minimalni trvanlivost, ale pouzivat jen zdravy rozum.

Další odpovědi
anonym

Tady se dozvíte vše,co se záruk potravin týká.

Zdroj: http://www.szpi­.gov.cz/docDe­tail.aspx?docid=1001188&­docType=ART&nid=11342

terry

U textu min. trvanlivost musí být datum té trvanlivosti.
To je datum, do kterého by se potravina měla zkonzumovat.

Michal Kole

Datum trvanlivosti – po uplynutí doby se potravina MŮŽE prodávat, ale musí být oddělena od ostatních

Datum spotřeby – po uplynutí doby se potravina NESMÍ prodávat

elektrikář

My jsme snědli konzervy dobře schované ještě za války po 40 letech vepřovému masu nic nebylo a nám také né.