Pokročilý

Jak často by se mělo mýt 1,5 roku staré štěně hovawarta?

Je špatné, když jsme ho od 2 měsíců jeho života nekoupali?
Může dostat blechy?
Doplňuji:
A mám se bát kvůli těm blechám? :-) Přelezou na člověka a... :-D A to nemluvím o různých nemocích, které přenáší blechy, můžou nakazit jak mého psa, tak i mě :-(

Odpovědi:

Zlatý

Není třeba psa pravidelně koupat. Psa koupu jen v létě v rybníce nebo v řece. Když je bláto, prší a podobně, tak mu jen sprchuji nohy a břicho, ale to stejně jen z důvodů znečištění bytu.

Bronzový

"To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou." - omlouvám se za OT, ale vzpomněl jsem si na Josefa Kemra :D

Pes se koupat má. Jestliže bydlí s vámi v bytě nebo v domě, tak po čase je cítit psinou.
Pokud je to volierový pes, který domů nesmí, pak je to jiná věc. Chovám psy 35 let. Pravidelné koupání - sprchování, česání, čistění uší, stříhání chloupků na packách mezi polštářky je nutnost. Neumím si představit mít doma nekoupané psy. A blechy? Ty může chytit spíš nekoupaný pes, než ten, který je pravidelně šamponovaný a vyčesávaný. Psí blechy na člověka jdou, i když Josef Kemr říkal, že ne. Stejně tak je můžeš chytit od ježka a nebo pes, když vyčmuchá ježčí rodinku, tak je za chvíli samá blecha. Hovawart má krásnou hustou a dlouhou srst, tam by se bleškám určitě dařilo dobře. Jednoznačná odpověď - je to špatně. I štěně se má koupat. Podmínkou ale je, že se musí vysušit tak, aby nenastydlo. Já své psy od štěněcího věku vysušuji specielní psí osuškou a pak fénem. Mám dva Zlaté retrievry, jsou to psi vzhledově podobní tomu tvému.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.