Zlatý

Jak často a jak moc mulchujete? ;)

Jak daleko od kmene (uvnitř a vně)?
Nebo mulchujete v řadách?
Doplňuji:
Mulchování (český ekvivalent mulčování není zcela přesný) je starý dobrý trik sadařů, jakým lze udržet vláhu kořenům ovocných stromů. Optimální uspořádání většího sadu (jabloní) je v řadách: tzn. řada jabloní a mezi nimi zelaný pás (zatravněný). Ten zachytává případné přestřiky postřiků aplikovaných v průběhu roku, tráva po nich často bujně roste.
Zelené pásy se tedy sekají a tráva (ještě v zeleném stavu) se nahrabe do kruhů kolem jednotlivých stromů... tato vrstva shora sice lehce pooschne, ale vevnitř se drží vláha a provzdušňují to žížaly. Tráva se nesmí dávat moc blízko kmene, natož na něj (aby nehnil). Zase je zbytečné prstenec z trávy kolem stromu dělat příliš široký. A na tyto parametry jsem se ptal.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nezlob se na mne příteli, ale tak špatně formulovanou otázku bych od tebe nečekal )) "Jak daleko od kmene (uvnitř a vně)?" "..mulchujete v řadách"
Vždyť se to dá popsat česky, líp a srozumitelněji!
Na srozumitelnou otázku můžeš očekávat odpovědi, na nesrozumitelnou v nejlepším případě jen hlouposti z nepochopení. Ale třeba tos bral jako šifru ))

Další odpovědi:

Zlatý

Já nemulchuju vůbec.

co je mulchovat?
Doplňuji:
ahá :D mulčování :D to nedělávám, ale pokud es mi chce, tak takovým válcem s hřebíkama projedu zeminou a hezky se tím provzdušní půda a může se pohnojit.

Bronzový

Ačkoliv se to všeobecně doporučuje,já bych to zase tak nepřeháněl.Hlavně není dobré udělat velkou vrstvu u kmene,protože se pak uvnitř té vrstvy velmi zvyšuje teplota a zdá se mi,že z toho stromy či keře moc nadšené nejsou.Podle mne stačí normálně trávu mulčovat a nechat,kde zůstane na celé ploše. Dusík,který z toho vzniká,je velice pohyblivý v půdě a ke kořenům stromů se i tak dostane.

Diskuze k otázce

Zlatý

Pájo

Vyjádření to není právě brilantní, ale spíše tu s tím nikdo nemá zkušenost.
Mulchuje se v kruzích (kolem stromu) nebo i v řadách (kdy je holt trává u stromu jen ze dvou protilehlých stran a zbytek pásu je vypálen travním herbicidem).

Stačí tedy napsat nevím a ne hned pokládat otázku za hloupou nebo hloupě položenou..

Zlatý

kapka

Já to poprvé přečetla "muchlujete" :-D

Zlatý

Pájo

Je to tak naschvál napsáno, aby to k tomu svádělo.. :D
Sadař vidí terminus-technikus..
..a živočichář živočichářská... to druhé..
Nic ve zlém! :D

Zlatý

Sadaře znám, ale používají jinou a přesnější mluvu. Taky patřím mezi ty, co otázku nepochopili ;-)

Zlatý

Pájo

Nejsem sadař a ne vždy formuluji správně. Snad mi to prominete... položil jsem už i horší otázky.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.