AndreiRanger

Jak byste nakopli českou ekonomiku?

Otázka v celku jasná, jen prosím konstruktivní názor – bo odpověď: Vystřílel bych ty prasata u koryta není řešení dlouhodobého charakteru – příjdou další…

Nejlepší odpověď
01Ricco

1– zákaz působení subjektů, které mají sídlo v „daňových rájích“ na území ČR
2– povinnost prokázání původu majetku
3– revize zákonů jejímž účelem by bylo snížení počtu úředníků
4– podpora vědy s cílem využívat vzniklé nové technologie u firem se sídlem v ČR
5– snížení některých daní mj. spotřební daně u PHM, daně z příjmů.
6– důsledné kontroly daňových odvodů

Další odpovědi
anonym

Hlavně trestní postih u špatného zákonu, snížení platu, snížení poradců.....

mosoj

Zajistil bych dodržování stávajících zákonů.

Yavin

Podpora středních a menších podnikatelů. Upřednostňování domácích výrobků před dovezenými. Možná i zvýšit důchody, protože pracovní místa, která by měla být volná pro čerstvě dostudované a mladé, jsou blokována důchodci… Ale ani se jim nedivím…

quentos

Spíš než „jak“ bych přesně věděl „kam“ a „koho“…

mrblackwell

Asi bych zvýšil minimální mzdu a ostatním bych dal větší mzdu,aby víc utáceli.Když se bude kupovat víc výrobku firmy vydělají víc peněz a stát vybere. víc peněz z daní

Pokud v německu jsou mzdy asi 3× větší,tak bych to změnil alespoň minimálně jen na 2× větší a časem 1 : 1

ReHu

Souhlasím s 01Ricco a jen malinké doplnění.
Velké firmy a vláda by se měly snažit vytvářet funkční pracovní místa. Pouhým nakupováním a prodáváním se ekonomika nerozjede,. Kde je nějaká další přidaná hodnota?