leporela22

Jak byste přeložili do angličtiny slovo vnímavý?

Dobrý den mám jednu menší otázku, spíše na lidi co umí aspoň z části anglicky. Zrovna píšu text v angličtině a zarazilo mě slovo „vnímavý“ díval jsem se do slovníku jenže je zde hodně alternativ, někde uvádí slovo: impressive jenže toto slovo spíše znamená něco jako působivý nebo dokonce impozantní. Další slovo které jsem našel bylo responsive ale to taky není uplně slovo které by to vystihovalo. Sensitive se spíše jako citlivý i když se to může zdát jako podobná vlastnost, ale ne tak úplně. Je toho opravdu hodně, můžete mi někdo poradit co by jste použili vy když píšete o sobě v prvním pádě.

děkuji

Původní neotázka
ak by jste přeložily do angličtiny slovo vnímavý ?

Odpovědi
Lamalam

Já bych napsala perceptive nebo susceptible. Než se začneš hlouběji nořit do angličtiny, zapracuj nejprve na češtině (přeložily).

zjentek

O sobě v prvním pádě? Pak taky naturally ;)