postcd

Jak bezpečně zjistit kolik peněz jsem povinen zaplatit za nebankovní půjčku?

říci mi mohou asi cokoliv, důležité je co je na papíře a co podepisuji? kde je vidět ta částka včetně všech poplatků, úroků a splátek? Jak vlastně probíhá ten souhlas s nebank. půjčkou, ten podpis nebo tak?

Odpovědi
Hamon

Nechat si vypracovat splátkový kalendář.
Ale pozor! Podle nového občanského zákoníku, který nabyl účinnosti k 1.1.2014 už neplatí pouze to, co je ve smlouvě, ale i to, co bylo dojednáno mimo smlouvu! Takže když ti během řeči řeknou, že můžou úroky zvýšit, a nahrají si to, pak je to závazné.

ivzez

Jestli uvažujete o nebankovní půjčce, pak jedině Provident.
To je jediná firma, která Vám přesně řekne, kolik celkem
za půjčku zaplatíte. Na jejím webu najdete smlouvu
i obchodní podmínky, se vším se můžete seznámit v předstihu.

Úrok je značný, ale konečný.
Zaplatíte přesně to, co si sjednáte.

Doplňuji:

S firmou nemám nic společného.
Jenom na mne z nebankovních společností působí nejseriózněji.