Drap

Jak a z čeho vzniklo pojmenování skůtr ?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Slovo skútr je původu anglického, proto jsme je původně psali po anglicku scooter.[2] Je zajímavé, že v angličtině se tohoto výrazu užívalo nejprve jen ve slangu; označovalo mimo jiné dětskou koloběžku.

Zdroj: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=4547

Další odpovědi
Děda Louda

Tohoto výrazu se také používá pro označení nesympatického kolegy, zejména šéfa drobnější postavy. Ti jsou už geneticky vzteklí, nepříjemní a domněle nadřazení svému okolí. Vznik je etymologicky zcela průhledný: SKU…nej TRpaslík.

lexx

no, my tak říkali jistému málo oblíbenému kantorovi…skutr = sku-rvený trpaspík

ááá…kolega byl rychlejší ale idea stejná