Avatar uživatele
anonym

Jak a odkdy učit dítě pít z hrnečku s pítkem?

Ahoj, mám 6 měs. dceru, začínáme s příkrmy a pomalu už bych ji chtěla naučit pít z hrnečku, je plně kojená, takže lahvičku nepoužíváme a ani nechci, připadá mi to zbytečné, zkoušela jsem to a vůbec netuší, na co to je. Takže ji chci rovnou učit na hrneček s pítkem. Jak jste to dělaly vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5342 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mandarinka

V 7. měsíci můžete začít učit dítě pít z hrnku. Hrnek by měl být samozřejmě z materiálu, který nelze snadno rozbít. Ale některé děti se hned „nechytají“, tak když nepůjde hrnek, zkuste znovu tu lahev. Třeba pro ni bude v důsledku přijatelnější. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Hrneček s pítkem je pro dítě poměrně jednoduchý nástroj a trénink nebude nic namáhavého. Jde vlasně jen o to, aby jej dítě udrželo v ruce. Zpočátku jí ho budete muset přidržovat, ale sát umí, ale jakmile bude schopná hrneček unést a udržet, naučí se jej ovládat samostatně. Alespoň tak to probíhalo u nás.
Zvolte hrneček, který se bude dítěti postupně dobře držet – ouška by neměla být moc tenká, aby se dobře uchopovala. Pítko je lepší z měkkého materiálu a také ne moc široké, aby se vešlo do úst.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Janulka

Ahoj, ani jedno moje dítě – díky kojení – netušilo, co je to flaška a jsem za to moc ráda! My jsme s hrníčkem s pítkem začínaly (i) na osmém měsíci u obou – bylo potřeba vybrat takový hrnek, aby jej dítě uneslo, nejlépe s oběma ouškama, aby se dobře držel, klidně nějakou veselou barvu, samozřejmě umělý a ideálně takový, který neteče, když se obrátí!:o))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rachel

Ahoj, mám doma 6,5 měsíční dceru.. S příkrmy jsme začali podle rady doktorky od 4. měsíce.. Hrneček s pítkem jsme koupili před týdnem.. Jen rada, v obchodě mi prodavačka radila, ať nekupuji Nuk, že špatně děti sají a neteče, tak jsme koupili jiný, že ten je výborný.. Přijeli jsme domu, udělali čajík, obrátili hrneček a všechno se nám vylilo do klína.. Proto dejte na rady kamarádek, co mají zkušenosti.. Hodně maminek si pochvaluje kouzelný hrneček Avent, různé barvy.. Dcerka flaštičku udrží v pohodě a s hrnečkem nemá problémy..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

U nás se i lahvičkovalo, takže dcerka byla zvyklá na láhev. Nicméně kolem toho půl roku jsem začala rozlišovat mléko a „pití“. Pití jse ji začala dávat do hrnečku a protože jsem měla láhve od MAM, pořídila jsem i jejich pítko, takové to přechodové… bylo to naprosto bez problémů. Zhruba v deseti měsících mi malá absolutně odmítla dudlíky (nejdřív jsem si myslela že bojkotuje mléko, ale naštěstí šlo opravdu o dudlík), takže jsme začali pít mléko z hrnečku a přešli na „tvrdší pítko“ ovšem než jsme našli ten spávný tvar co ny vyhovoval, to byl boj… takže hlavně to nevzdávejte když vám poprvé hrníček nevezme… zkoušejte to.

Jo a ještě jeden tip… u nekapajících hrnečků ze začátku vytahujte tu membránu… ono je sice fajn že nekapají, ale dítě nějak nechápe na co to teda je 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mickey

Nemyslim s nazorem pozadu, ale datumem:-)Nazor neni muj vlastni, ale od zubare:-) a je logicky.........

před 4724 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mickey

Ted koukam, ze uz jsem hodne pozadu asi:-)

před 4724 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mickey

Ahojky, cetla jsem tam z nekolika nazoru, ze mas pouzit hrnecek, ktery netece, kdyz se obrati, prave ze ne, pouzij samovolne tekouci, je to trochu narocnejsi pro rodice, ale zdravejsi pro deti, potvrdi ti to kazdy zubar. Z tech ‚netekoucich‘ stale saje a to by jiz nemel, neni to dobre pro zuby. Klasicky plastovy Tommee Tippee, ktery i kdyz je samovolne tekouci ma satko, ktere se da uzavrit pri cestovani atd, my dospeli take nesajeme z hrnecku, prece

před 4724 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek