Domcaz

Jaký je průběh insolvence po schavaleni oddlužnění?

Zdravím, chtěl bych se optat jak to bude probihat. Jsem svobodný, bezdetny, oddlužnění mám schváleno a čekám na průzkumné jednání.. Výši očekávaných přihlášených jistin pohledávek ocekavama asi 530 000 kc. Mám novou práci a uvedl jsem čistý mesíční vydelek 20 000. Tusim že po třech měsících bude plat okolo 24000. Chci se zeptat jestli jestli mi stále bude vyplacena jen ta nezabavitelna částka nebo se uda jedna částka kdyz splnuji na 100% a případný 13. Platy a bonusy zustanou v můj prospěch.. Mám v tom ted zmatek jak to přibližně bude vypadat z finanční stránky a jestli je možnost i v nějaké snížení splátky. Dekuji za odpovědi
Doplňuji:
Ivzez// takze to jim zaplatím za tech 5 let treba o 300 000 vic to je blbost ne? Napada mě jen že mi bud daji splatku ktera bude splnovat na 100% za tech pet let a zbytek mi zbyde nebo mi budou strhavat vše a tim se to zkrátí na 4 roky..

Nejlepší odpověď
ivzez

Povolí-li Vám soud oddlužení splátkovým kalendářem, zůstane Vám po celou dobu oddlužení pouze minimum. Veškeré další příjmy včetně mimořádných (dědictví, dary, příjmy z dalšího zaměstnání apod.) budete povinen použít přednostně na úhradu svých závazků.

V průběhu oddlužení nesmíte bez souhlasu insolvenčního správce
odmítnout dar, dědictví, …

Snížení splátky by připadalo v úvahu v případě,
že budete vyživovat nějakou osobu (manželku, dítě).

Pozor, pokud byste podmínky nedodržoval nebo obcházel,
může soud oddlužení zrušit (i zpětně až 3 roky).

Více informací k oddlužení najdete na portálu Justice.cz:
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html

  • ——–—–

Poznámka:
Jde o oddluŽEní, nikoliv oddlužnění.
Doplňuji:
Ve své odpovědi jsem vycházela z toho,
že o oddlužení žádají většinou lidé, kteří nedokáží své dluhy splatit.

Nevím, jak to probíhá, pokud můžete v průběhu oddlužení splatit
všechny dluhy, ani jestli soud v takových případech oddlužení povoluje.

Co Vám k tomu říká insolvenční správce?

Další odpovědi
Hlada

Režim oddlužení skončí, jakmile splatíte své dluhy. V jeho průběhu budete muset odevzdávat veškeré příjmy nad stanovenou částku. Otázkou je, jaký smysl má oddlužení v případě, že jste schopen své dluhy splatit. Zbytečně zaplatíte odměnu 60 000 Kč insolvenčnímu správci.

ServiceOffer

BUSINESS LOAN PERSONAL LOAN HERE APPLY NOW WhatsApp +918929509036 financialserviceoffer876@gmail.com Dr. James Eric

Mukynda

O tomhle je nejlepší se poradit přímo s nějakým právníkem. Já už několikrát využila služeb této kanceláře – https://www.ci­kr.cz/ – a jsem s nimi naprosto spokojená, tak můžete zkusit. :) Pomáhali mi s nákupem nemovitosti, rozvodem i nějakými firemními záležitostmi.