ORION_

Hypotéka a dům v dnešní době ?

Ahoj,
tak se chci zeptat na kolik může vyjít např. domek 4+1, někde u města na dobrém pozemku s větší rozlohou. jak jsem projížděl internet, tak hypotéku seženete třeba 2,5 milionu, a budete to splácet dalších 25 let po 5000 měsíčně, ale kde seženu chybějící peníze, abych si ho mohl opravdu postavit ?, opravdu se to dá postavit za 2,5 milionu ?

No právě – připadá mi, že v dnešní době je daleko lepší cestovat a bydlet v hezkém bytě v nájmu, než se zadlužit na 25 let a nehnout se :)

Nejlepší odpověď
ReHu

To víš, že dá.
Další otazka je, jestli budeš mít těch 25 let na splátky + na provoz bydlení a pěkný život. Máš tu jistotu?

Další odpovědi
gecco

No – asi jak kde – ale normální a běžné je, že tě nájem (srovnatelné nemovitosti) stojí víc, než hypo na vlastní…
😉
Druhou věcí je, za kolik jsi schopen kde domek postavit a jaký.
A třetí věcí – „hypotéku seženete třeba 2,5 milionu“ – to jo, ale na 25 let bude i při dnešních levných hypo měsíční splátka cca 11–12 tis. Kč.
A konečně čtvrtou – banka ti nepůjčí 100 % hypo -resp. velmi pravděpodobně ne, musíš mítr aspoň 20 % (lépe cca 30–50 %) vlastních prostředků.

pizlicka

jsem ted nad tím taky přemyslela.kdyz budu v podnajmu,a nebudu mit praci,dostanu příspěvek na bydleni.ale když vezmu dům na hypotéku,kterou budu platit cely život,dokud do poslední koruny nezaplatim,nikdy muj nebude.a nevim jistě,ale když ztratíš praci,da ti stat příspěvek na hypotéku????to těžko.clovek dnes nevi,co bude zítra,natož uvázat se na 25let!!

ReHu

A to, že bys mohl bydlet ve svém a současně cestovat, to tě nenapadlo?
Pokud bydliš v nájmu, nemáš nikdy jistotu, že ti neskončí. Nájemné se zvedá a majitel z toho má zisk. Nemůžeš dělat úpravy, aby bylo bydlení podle tvých představ.