zdenek l

Hubení plevele horkým vzduchem?

Jaké máte zkušenosti s hubením plevele horkým vzduchem, vařící vodou?

Nejlepší odpověď
elkon

Nemám, ale z principu je to neekonomické. To topné těleso a ventilátor neběhají zadarmo. Já raději používám přípravky k tomu určené. Na trhu je jich dost, přímo pro daný účel a druh plevele.

Další odpovědi
zjentek

Většinou když je počasí jako třeba dnes (30. 6. 22) a do toho vůbec neprší a nezalevám tak mně zdechne všechno včetně celýho trávníku.

Pepina7897

Dobrý den, s hubením plevele horkým vzduchem mám dobré zkušenosti. Používám speciální horkovzdušnou pistoli a musím říct, že to funguje perfektně. Plevel se doslova uvaří a během pár dnů zcela odumře. Je to šetrnější metoda než chemický postřik, ale chce to trpělivost. Vařící vodu jsem zatím nezkoušela, ale slyšela jsem, že je taky účinná. Každopádně při jakékoliv metodě likvidace plevele je dobré myslet na vlastní bezpečnost, takže kvalitní ochranná obuv je nezbytná.

zdenek l

Příspěvek smazán administrátorem.

zdenek l

Plevel lze dobře hubí horkým vzduchem. Plevel se nemá úplně celá upálit. Stačí ji ohřát do průhledna, aby vypadala jako když se opaří vařící vodou. Plevel potom za pár dní uschne.